Достапни линкови

Путин сака да се подобрат односите на Русија и Грузија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска изјави дека сака да се подобрат односите меѓу Русија и Грузија. Ова Путин го изјави по средбата со грузискиот опозициски лидер, Нино Бурјанаџе.
XS
SM
MD
LG