Достапни линкови

Во Германија ќе бидат изречени пресуди против 4 исламски милитанти


Во Германија денеска треба да биде изречена пресуда против против четири исламски милитанти за заговор за напади против американски и други цели во Германија. Обвинетите - двајца германци конвертирани во Ислам, еден германски граѓанин од турско потекло и еден турски државјанин беа уапесни во 2007 година. Тие признаа дека планирале напади. Нивната цел, според Обвинителите, била да ја казнат Германија затоа што испрати војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG