Достапни линкови

Бомбашки напади во Бакуба, 29-мина загинати


Во два самоубиствени напада во ирачкиот град Бакуба загинале најмалку 29 луѓе, а околу 40 биле повредени. Експлозиите се случиле во близина на една полициска станица. Инцидентите во Ирак зачестије пред парламентарните избори што се закажани за 7-ми овој месец.
XS
SM
MD
LG