Достапни линкови

Хрватска дел од гасоводот „ Јужен тек“


Хрватска ќе се приклучи кон проектот за гасовод „ Јужен Тек“. Ваков договор потпишаа денеска рускиот премиер Владимир Путин и Хрватката премиерка Јадранка Косор. Косор изјави дека има уште многу детали да се договорат но како што вели таа најважно за Хрватска е дека се обезбедени испораките на природен гас од Русија.

XS
SM
MD
LG