Достапни линкови

Протест во Атина против барањето на Оли Рен


Околу 300 демонстранти денеска се обидоа насилно да влезат во грчкото Министертво за труд за време на средбата на Еврокомесарот за економски прашања Оли Рен со грчкиот министер. Полицијата со солзавец ги спречила демонстрантите во нивните обиди, јавуваат новинските агенции. Демонстрантите носеле плакати во рака – Капиталистите да платат за кризата. Откако Еврокомесарот ја повика Грција да преземе нови мерки демонстрантите се собраале пред заградатаа на министертвото, пренесуваат агенциите .
XS
SM
MD
LG