Достапни линкови

Најмалку 60 луѓе загинаа во Западна Европа


Досега од невремето во Западна Европа загинале околу 60 луѓе, јавувааа новинските агенции. Бурата наречена „Ксинтија“ повреди стотици луѓе и уште стотици се водат акко изчезнати. Околу 9 илјади пожарникари и спасувачи само во Франција одат од куќа до куќа во потрага по повредени и изчезнатите. Бурата „Ксинтија“ започна на Канарските острови, потоа ги зафати Потругалија, Шпанија ,Франција,Белгија и делови од Германија.

XS
SM
MD
LG