Достапни линкови

Инцко - Не го потценувам референдумот во Република Српска


Високиот преставник на Меѓународната заедница во Босна и Херцеговина Валентин Инцко изјави дека верува оти властите во Република Српска референдумот за отцепување го користат за предизборна кампања, но дека никако не го потценува. Инцко изрази загриженост поради тоа што политичарите во Босна си играат со договорот кој донесе мир, бидејки без Дејтон, како што рече, ја нема ни Република Српска.
XS
SM
MD
LG