Достапни линкови

Груевски се надева дека Нимиц ќе го придвижи спорот со Грција кон решение


Македонскиот премиер Никола Груевски вели дека очекува од посредникот на Обединетите Нации, Метју Нимиц на 23-ти и 24-ти февруари да донесе нови идеи и можности за надминување на македонско - грчкиот спор. Груевски изјави дека еврокомесарот Штефан Филе доаѓа во Скопје на 19-ти овој месец за да се запознае со евроинтегративните процеси.
XS
SM
MD
LG