Достапни линкови

Десетина загинати во различни инциденти во Северен Кавказ


Руските власти соопштија дека е убиен еден полицаец во Дагестан и најмалку деветмина бунтовници се убиени во престрелка со специјалните безбедносни сили во Ингушетиа. Рускиот претседател Дмитри Медведев неодамна изјави дека насилството во тој регион е најголемиот домашен политички проблем.

XS
SM
MD
LG