Достапни линкови

Ирачкиот Суд ќе одлучува за кандидати од „ црните листи“


Иранскиот парламентарна седница на која требаше да се одлучува за спорните кандидати за престојните избори и денеска е откажана. Одлуката за учество на 450те кандидати за кои постои сомнение дека се во блиски контакти со забранетата партија на Садам Хусеин , треба да ја донесе Судот до почетокот на предизборната кампања на 12 февруари. Ова денеска на ирачките пратениците им го соопшти премиерот Нури ал Малиќи .
XS
SM
MD
LG