Достапни линкови

Неколку стотици граѓани на протест во Скопје


Неколку стотици граѓани се собраа денеска во Скопје на протест против планот на Владата за новиот изглед на центарот на градот. Една од главните пароли на собирот е сакаме Плоштад на Плоштад, а не цркви и џамии. Вчера реагираше и лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски кој го повика премиерот Никола Груевски за овој план да свика референдум.
XS
SM
MD
LG