Достапни линкови

Престрелки во Чеченија - загинале 5 руски војници


Во престрелки со чеченски милитанти во Урус – Мартан, загинале 5, а биле ранети 6 руски војници, соопшти руското министерство за внатрешни работи. Вчера чеченскиот Претседател Рамзан Кадиров изјави дека руските специјалци превзеле акција против група од 6 исламски буинтовници во чеченските планини.
XS
SM
MD
LG