Достапни линкови

Лидерот на пакистанските талибанци е убиен?


Соединетите Американски Држави веруваат дека лидерот на пакистанските талибанци Хакимула Месуд загинал во ракетниот напад на американско безпилотно летало во изминатиот месец. Офицјална потврда за оваа информација нема. Месуд ја превзеде одговорноста за серијата терористички напади во Пакистан, а беше осомничен и за нападот врз базата на ЦИА во Авганистан кон крајот на минатата година, кога загинаа 7 лица.
XS
SM
MD
LG