Достапни линкови

По престрелките состанок на преставници на двете Кореји


Преставници на Северна и Јужна Кореја се состанаа денеска во северно корејскиот пограничен град Кајесонг по престрелките на не докрај дефинираната граница во изминатите денови. Северна Кореја претходно соопшти дека ке додаде уште 5 нови зони за забранета пловидба на претходно објавените две зони.
XS
SM
MD
LG