Достапни линкови

Северна и Јужна Кореја на бизнис-разговори


Претставници на Северна и на Јужна Кореја денеска треба да разговараат за изградба на заедничка индустриска зона. До разговорите доаѓа само неколку дена откако Северна Кореја почна воени вежби на спорната морска граница со Југот кој возврати на огнот.
XS
SM
MD
LG