Достапни линкови

Над половина граѓани ја поддржуваат владата во Хрватска


Хрватската влада прв пат по шест години има поддршка од над половина граѓани, според анкетата на агенцијата Пулс. Премиерот на земјата Јадранка Косор е на третото место на листата на најпопуларни политичари во земјата, веднаш зад новиоизбраниот шеф на државата Иво Јосиповиќ и претседателот во заминување Стипе Месиќ. Но владејачката партија Хрватска демократска заедница заостанува зад опозициската Социјалдемократска партија.

XS
SM
MD
LG