Достапни линкови

Бразилскиот претседател го откажа патувањето во Давос


Бразилските власти соопштија дека претседателот Луиз Инацио Лула Да Силва морал да го откаже учеството на Светскиот Економски Форум во Давос, Швајцарија, откако вчеравечер бил хоспитализиран, поради висок притисок. Претседателот денеска е во добра здравствена состојба, откако вечерта ја поминал во болница во градот Ресифе. Лула на конференцијата во Давос требаше да ја прими наградата за глобално државништво.XS
SM
MD
LG