Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно со снег


Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од снег. Утринската температура е во интервал од минус шест до минус два, а дневната ќе биде од минус три до околу нулата. Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од снег. Утринската температура се спушти до околу минус четири, а дневната ќе достигне до минус еден степен.
XS
SM
MD
LG