Достапни линкови

Тачи: На Албанците им се наметнува да учат македонски


Лидерот на опозициската ДПА Мендух Тачи на денешната прес конференција во Тетово ја обвини владата за влошување на меѓуетничките односи. Тој притоа наведе дека на Албанците им се наметнува да учат македонски. Според него, интеграцијата е возможна само ако и Македонците го изучуваат албанскиот јазик.
XS
SM
MD
LG