Достапни линкови

Он-сеуште важи понудата до Иран за размена на ураниум


Меѓународната агенција за атомска енергија при ОН соопшти денеска дека и понатаму важи понудата до Иран, да го замени осиромашениот ураниум со странските земји и покрај тоа што Техеран вчера ги одби клучните услови за постигнување на договорот. Предлогот е подржан од Франција, Русија и САД, а доколку Иран не го прифати тие соопштија дека ќе бидат воведени санкции против земјата.
XS
SM
MD
LG