Достапни линкови

Северна Кореа повторно со закани до Јужна Кореа


Северна Кореа се закани дека ќе го прекине секој дијалог со јужниот сосед по наводите на јужнокорејските медиуми дека Сеул разработувал план во случај на паѓањето на режимот во Пјонгјанг. Националната комисија за одбрана на Северна Кореа денеска предупреди дека поради овој план ќе започнела света војна против Јужна Кореа.
XS
SM
MD
LG