Достапни линкови

11 ирачани осудени на смрт


11 ирачани се осудени на смрт за планирање и изведување на напади со камиони бомби во Багдад во август минатата година кога настрадаа околу 100 луѓе. Портпарол на ирачкиот суд изјави дека смртната казна треба да биде извршена со бесење.
XS
SM
MD
LG