Достапни линкови

Нови 15 пациенти со симптоми на грипот А Х1 Н1 во Македонија


Во изминативе 24 часа во скопските болници се хоспитализирани нови 15 лица со сиптоми на грипот А Х1 Н1. На Клиниката за Инфективни болести се примени 9 пациенти, а во Воената Болница само еден. На Клиниката за детски болести и има 5 нови пациенти со сиптоми на грипот.
XS
SM
MD
LG