Достапни линкови

Романците се вакцинират од А Х1 Н1 по смртта на познат актер


Илјадници романци се собраа денеска пред болницата во Букурешт за да се вакцинираат против грипот А Х1 Н1, по смртта на 37 годишниот Тони Такучану познат телевизиски актер, кој почина како последица на заболување од грипот. Директорот на болницата Адријан Стреину Черчел ијзви дека требало да умре една телевизиска ѕвезда за романците да се индентификуваат со неа и да сфатат колку ризикуваат, ако не се вакцинираат.
XS
SM
MD
LG