Достапни линкови

САД ја укинаа забраната за влез на луѓе со ХИВ и СИДА


Соединетите Американски Држави ја укинаа долгогодишната забрана за влез во земјата на луѓе заболени од ХИВ и Сида. Во ноември претседателот Барак Обама соопшти дека 22 годишната забрана за влез на патници и имигранти кои се ХИВ позитивни ќе се укине, бидејќи според него забраната е донесена поради вкоренетиот страв, а не поради факти.
XS
SM
MD
LG