Достапни линкови

Тревога на аеродром во Њу Џерси


Американските власти привремено затвориле еден терминал на аеродромот во Њуарк, Њу Џерси, откако еден човек успеал да мине во обезбедениот дел на терминалот, без притоа да биде проверен од контролорите. Безбедносните служби се уште се во потрага по човекот. До инцидентот дојде веднаш откако американските власти воведоа построга контрола на патниците кои пристигаат во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG