Достапни линкови

Напад со безпилотно летало во Пакистан?


Двајца пакистански агенти изјавија дека три лица загинале во нападите на, како што се сомнева, американско беспилотно летало во северозападот на земјата на границата со Авганистан. САД лани, се смета, истрелале неколку десетини ракети на од тој тип летала во операциите против Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG