Достапни линкови

18 загинати во самоубиствени напади во Рамади


Двајца бомбаши самоубијци во ирачкиот град Рамади убиле најмалку 18 луѓе, а најмалку 35 биле ранети, соопштија локалните власти. Цел на нападите биле зградите на властите и полицијата.
XS
SM
MD
LG