Достапни линкови

ЕУ со критики до Кина за егзекуцијата на британецот


Европската Унија упати критики до Кина поради егзекуцијата на британскиот државјанин осуден за трговија со дрога. Во соопштението на Шведска која ќе претседава со ЕУ пишува дека унијата длабоко жали што Кина не го исполнила нивното барање обвинетиот да го предаде на неговата земја.
XS
SM
MD
LG