Достапни линкови

Груевски-економијата ќе заздрави во 2010


Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски соопшти денеска дека неговите очекувања за 2010 се дека економијата полека ќе заздрави, а првите сигнали за надминување на кризата веќе се чуствуваат, што според него се гледа од податоците на заводот за статистика дека индустриското производство во ноември е зголемено за 4,3 проценти во однос на минатиот месец.


XS
SM
MD
LG