Достапни линкови

Илјадници аџии во Витлеем за прославата на божиќ


Илјадници аџии денеска пристигнаа во Витлеем за да го прослават божиќ во местото каде што се родил Исус. Изараел им издал и дозволи на палестинските христијани да го напуштат појасот Газа за да го прослават денот во градовите на Западниот Брег. На полноќ прославата ќе кулминира со масовен собир во црквата која според христијанската традиција е изградена на местото каде се родил Исус.
XS
SM
MD
LG