Достапни линкови

Пакистан наредил поголема безбедност за новинарите


Пакистанското министерство за внатрешни работи нареди да се зголеми безбедноста на прес клубовите и на новинарите низ земјата, еден ден откако бомбаш самоубиец нападна прес клуб во северозападниот град Пешавар. Во нападот 3 лица загинаа, а десетина беа повредени. Репортери досега беа мета на напади во пакистанските региони до авганистанската граница и низ земјата, но за прв пат се случува тие да бидат нападнати во еден град.

XS
SM
MD
LG