Достапни линкови

Собраќајот во САД отежнат поради снежна олуја


Во САД патниот систем не функционира, а стотина илјади луѓе немаат струја во домовите поради снежната олуја која го погоди брегот на централен Атлантик и западнитот дел на земјата. Најмалку 5 луѓе го загубија животот поради олујата. Околу 40 сантиметри снег паднале во близината на Вашингтон, каде се наоѓа националниот аеродром Реган и во градот Филаделфија. Поради олујата се откажани и летовите во регионот и исто така има одложувања и патничкиот и железничкиот собраќај.

XS
SM
MD
LG