Достапни линкови

САД задоволен од работата на тајландските власти


Американскиот секретар Хилари Клинтон соопшти дека запленувањето на товарниот авион во Тајланд полн со оружје од Северна Кореја покажува дека санкциите можат да функционираат. Клинтон додаде и дека САД е задоволен што видел акција од страна на тајландските власти.
XS
SM
MD
LG