Достапни линкови

127 загинати во експлозии во Багдад


Најмалку 127 луѓе загинаа, а над 400 се повредени во денешната серија бомбашки напади во главниот град на Ирак, Багдад. Најмалку 3 автомобили бомби експлодирале во центарот на Багдад, а цели биле владини институции. Неколку други, речиси синхронизирани експлозии се случиле во други делови од градот.
XS
SM
MD
LG