Достапни линкови

НАТО расправа за Црна Гора и БиХ


Шефовите на дипломатиите на НАТО денеска во Брисел ја продолжуваат расправата за барањата на Црна Гора и на Босна и Херцеговина да бидат примени во Акциониот план на Алијансата. На вчерашната средба министрите не успеале да постигнат согласност за ова прашање. Според извори во НАТО, голем број западноевропски држави го критикувале предлогот за членството на Босна, имајќи ја предвид политичката криза во таа држава.
XS
SM
MD
LG