Достапни линкови

Пакистан бара од САД да соработува со Исламабад


Пакистан денеска ги повика САД да работат со Исламабад за тие да се осигураат дека нема да имаат проблеми од нова воена американска стратегија за Авганистан. Ова го соопшти министерството за надворешни работи откако претседателот Барак Обама објави дека ќе испрати уште 30 000 илјади војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG