Достапни линкови

Дубровник поплавен


Хрватскиот град Дубровник е поплавен од поројни дождови. Поплавени се домови, Здравствениот дом и улиците. Поморските патувања долж Јадранот се откажани. Последна поголема поплава што го зафати Дубровник беше пред еден месец.
XS
SM
MD
LG