Достапни линкови

Берлускони во посета на Белорусија


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска е во посета на Белорусија. Во минатата недла, шефовите на дипломатиите на Европската Унија се заложија за подобрување на односите со Белорусија, која од Западот е критикувана за кршење на човековите права и недемократско владеење.
XS
SM
MD
LG