Достапни линкови

Илир Мета: Независно Косово е во интерес на регионот


Независно Косово во Европа е во интерес не само на неговите граѓани, без етнички разлики, туку и во интерес на сите соседи на Косово, изјавил албанскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Илир Мета.Тој изјавил дека и понатаму ќе соработувааат со Владата на Србија и додал дека е убеден дека европско Косово ќе биде во интерес на косовските Срби, Србија и целиот регион.

XS
SM
MD
LG