Достапни линкови

Гадафи одржал час по ислам во Рим


Претседателот на Либија, Моамер Гадафи денеска во Рим пред околу 200 жени одржал час по исламот и се обидел да ги преобрати во таа вера. Гадафи е во Рим за да присуствува на самиотот за храна на ОН . Гадафи ветил дека ќе им даде по 60 евра и по неколку либански подароци на жените кои ќе присуствуваат на настанот. Тој побарал тие да бидат атрактивни, убаво облечени но не во мини здолништа.
Некои жени кои присуствувале на настанот изјавиле дека се навредени од предавањето на Гадафи . Други пак изјавиле дека очекувале поинаков настан.
XS
SM
MD
LG