Достапни линкови

Иванов:државниот врв единствен за спорот за името


Државниот врв е единствен во однос на стратегијата во решавањето на спорот за името, и сега чекаме да видиме какви предлози ќе понуди медијаторот Метју Нимиц на претстојната преговарачка средба, изјавил денеска претседателот Ѓорге Иванов . Тој нагласил дека како никогаш досега државното раководство застапува исти цели и настојува на секој начин да се дојде до решение. Претседателот Иванов изјавил дека сега се чека на Нимиц бидејќи и да сака македонската страна нешто друго да прави не може, бидејќи се обврзала на тој процес и го почитува .
XS
SM
MD
LG