Достапни линкови

Милошоски во Белгија и Луксембург за евроинтеграцијата на Македонија


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во Брисел ќе се сретне со белгиската сенаторка и член на групата на Парламентот на Белгија за соработка со Македонија Доминик Тилманс, јави МИА. Милошоски потоа заминува за Луксембург каде што ќе има средба со луксембуршкиот министер за надворешни работи Жан Аселборн.На средбите се очекува да стане збор за европерспективата на Македонија и за очекуваната визна либерализација.
XS
SM
MD
LG