Достапни линкови

Путин:ЕУ да и помогне на Украине да го плати гасот


Рускиот премиер Владимир Путин изјавил денеска дека ЕУ треба да и помогне на Украина да ги плати сметките за гас што не ги платила на Русија. Путин изјавил дека Европа има пари да и помогне на Украина. Тој предупреди дека испорката на руски гас преку Украина за европските земји може да запре ако биде нарушена спогодбата за плаќање што ја имаат со Киев

XS
SM
MD
LG