Достапни линкови

Русија склучи договор со Еквадор


Рускиот претседател Дмитри Медведев и претседателот на Еквадор, Рфаел Кореа, денеска склучиле договор вреден 22 милиони долари. Според договорот Русијa треба да обезбеди два авиони Ми-17 за Еквадор. Русија треба да учествува и во изградбата на две хидро централи во Еквадор
XS
SM
MD
LG