Достапни линкови

САД и Кина се за успешна конференцијата за климатски промени


Американскиот претседател Барак Обама и неговиот кинески колега Ху Џинтао во телефонски разговор рекоа дека ќе работат на тоа да обезбедат успех на меѓународната конференција за климатските промени која ќе се одржи во декември во Копенхаген, соопшти Белата Куќа. Во Копенхаген треба да се усвои документ за климатските промени кој ќе го замени Протоколот од Кјото.
XS
SM
MD
LG