Достапни линкови

Отфрлена интерпелацијата за Јанакиески


Собранието на Република Македонија не ја изгласа интерпелацијата на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески. Со шеесет и осум гласа „против“ и дванаесет гласа „за“ пратениците ја отфрлија интерпелацијата поднесена од опозицискатта СДСМ, со која се бaраше одговорност за бродската несреќа во која животот го загубија петнаесет бугарски државјани.
XS
SM
MD
LG