Достапни линкови

Во Индонезија притворени 260 мигранти од Шри Ланка


Индонезиските власти, фатиле 260 мигранти од Шри Ланка,кои се обидуваат да отплови кон Австралија, изјави портпаролот на морнарицата.
Шефот на канцеларијата за имиграција изјавил дека групата, ја сочинуваат жени и деца. Имигрантите прво ќе бидат идентификувани а потоа префрлени во центри за притвор за имиграција во главниот град на Џакарта или другите големи градови. Бродови полни со емигранти често пловат низ Индонезиски водите на нивниот пат кон Австралија. Минатата недела, индонезиската полиција приведени 22 илегални мигранти


XS
SM
MD
LG