Достапни линкови

Убиен човек на избирачко место во Португалија


Еден човек бил убиен денеска пред избирачко место во Португалија, а за убиството е осомничен еден од кандидатите на локалните избори, кој веднаш избегал, соопштува португалската полиција. Според првите податоци на полицијата, убиството најверојатно се случило поради политички недоразбирања, затоа што убиениот бил близок со против кандидатото на осомничениот. Бирачкото место било веднаш затворено. Во Португалија денес се одржуват општински избори.

XS
SM
MD
LG