Достапни линкови

Авионска несреќа на Хаити, 11 загинати


Авион на Обединетите нации се урнал на Хаити при што загинале сите 11 луѓе. Авионот се урнал во близина на главниот град Порт о Пренс. Жртвите, како што е соопштено, биле војници од Уругвај и Јордан кои служеле во рамките на мировната мисија на Обединетите нации на Хаити.
XS
SM
MD
LG